Анте

  во

  „Скај Спортс“ пренесува дека од редовите на Манчестер Сити постигнале договор за трансфер на екстра талентираниот хрватски репрезентативец, Анте Палаверса. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  „Скај Спортс“ пренесува дека од редовите на Манчестер Сити постигнале договор за трансфер на екстра талентираниот хрватски репрезентативец, Анте Палаверса. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Манчестер сити се договорија за трансфер на хрватскиот тинејџер Анте Палаверса од Хајдук за 7 милиони фунти, добивајќи еден од најталентираните млади фудбалери ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Хјустон рокитс лесно го совлада тимот на Кливленд кавалирс со 141:113 за вкупно 24-та победа сезонава. Како по обичај, Џејмс Харден ги предводеше „ракетите“, ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Србија и лидер на СПС, Ивица Дачиќ секојдневно добива анонимни писма со најстрашни закани, дознава српски Курир. Му се ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Баерн Минхен ќе се подмладува, таква е најавата на Баварците, а високо на врвот на листата на желби е тандемот од Ајнтрахт Франкфурт, Лука Јовиќ и Анте Ребиќ. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во текот на последните неколку години е забележано зголемување на стапката на неонатален морталитет во Македонија. Конкретна причина за зголемувањето на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во текот на последните неколку години е забележано зголемување на стапката на неонатален морталитет во Македонија. Конкретна причина за зголемувањето на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Баерн Минхен ќе ја плати отштетата од 80 милиони евра предвидена според клаузулата во договорот меѓу Лукас Ернандес и Атлетико Мадрид и францускиот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Нексе од Нашице му го нанесе 10-тиот пораз на Металург во 12. коло од регионалната СЕХА лига од 26:23 (12:10) во која првпат во својата кариера Халил Јагањац ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Нексе од Нашице му го нанесе 10-тиот пораз на Металург во 12. коло од регионалната СЕХА лига од 26:23 (12:10) во која првпат во својата кариера Халил Јагањац ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Настаните на територијата на поранешна Југославија беа од најголем интерес за ЦИА, на што упатува неодамна достапната архива со бројни документи кои се ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Вардар го победи Металург со 27-26 во меч од Регионалната лига Мотивирано, борбени и сигурно, како што ветија така и одиграа младите ракометари на Металург, ...
  сите 26 | | | веќе видена