Анте

  во

  Постојат неполни триесет години и малку по малку, станаа бренд за пецива и за слатки. Нема кој не пробал бурек, пита, пастрмајлија, принцес крофна или еден од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Анте Љубичиќ (65) е маж кој вчера во 4:20 чсот наутро ја срушил бистата на Раде Кончар во Сплит, кој на крајот му паднал на нога. Со тешки повреди лежи во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Анте Љубичиќ (65) е маж кој вчера во 4:20 чсот наутро ја срушил бистата на Раде Кончар во Сплит, кој на крајот му паднал на нога. Со тешки повреди лежи во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешниот прв човек на најголемата хрватска компанија „Агрокор“, Ивица Тодориќ, е екстрадиран од Лондон во Загреб и веднаш е затворен во ќелија од двете ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Акредитацијата на здравствените установи е само една од алатките за квалитет, но, ако сакаме да одиме чекор понатаму кон ефикасност блиска до светските ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Акредитацијата на здравствените установи е само една од алатките за квалитет, но, ако сакаме да одиме чекор понатаму кон ефикасност блиска до светските ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Попоски: Со акредитација и стандардизација до поквалитетни здравствени установи Акредитацијата на здравствените установи е само една од алатките за квалитет, ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Филип Панчевски од ШК Алакалоид триумфираше на турнирот во забрзан шах „3 ноември“, кој се организираше во Прилеп, во чест на денот на ослободувањето на овој ...
  сите 7 | | | веќе видена

  " alt=Ракометарите на Металург го остварија првиот триумф во Лигата на шампиони. Во натпреварот што предмалку заврши во СЦ „Борис Трајковски“, ракометарите на ...
  сите 53 | | | веќе видена