Анталија

  во

  Махарафа Тандина ќе биде нов член на Шкупи, а 21-годишниот играч ќе им се приклучи на подготовките на Чаирчани и со нив ќе патува во Анталија. Тандина игра на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  По се изгледа дека Вардар полека, но сигурно станува и „МЛАДИНСКИ" ВАРДАР. Имено стратегот Александар Васоски на списокот за Анталија, утре се оди, има дури 12 ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Шкендија ги договори и првите две контролни средби за време на зимските подготовки. Тимот на Ќатип Османи првата тест проверка по стартот на подготовките ќе ја ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Веќе поминува втор ден од зимските подготовки, фудбалскиот погон тренира со максимален интензитет, а закажани се и пријателските натпревари што тимот ќе го ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Македонскиот прволигаш Работнички ги договори меѓународните тестови за подготовките во Анталија. Тимот на Жикица Тасевски ќе одигра тест – мечеви против ...
  сите 14 | | | веќе видена

  На страницата на фудбалскиот клуб Коњаспор во Турција се појави фотографија на која е македонскиот фудбалски репрезентативец Леонард Жута (26) со дресот на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Леонид Жута е нов играч на турскиот Коњаспор, потврдија од клубот кој моментно е на осмото место на табелата во првенството. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  На страницата на фудбалскиот клуб Коњаспор во Турција се појави фотографија на која е македонскиот фудбалски репрезентативец Леонард Жута (26) со дресот на ...
  сите 20 | | | веќе видена