Анри

  во

  Поранешниот фудбалер на Вардар, на сплитски Хајдук и на многу други клубови, Босанецот Сенијад Ибричиќ, вчера во дресот на Домжале направи фудбалски трик кој ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Малолетните модели веќе нема да носат модели на Гучи, Сен Лорен и Александар Меквин на модни ревии, одлучи компанијата „Керинг“ и рече дека оваа одлука ќе ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Промените во светот на моделството ги изненадија сите, а посебно бидејќи доаѓаат од најголемите имиња на водечката модна сцена. Малолетните манекенки повеќе ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Со Отворен ден под мотото „Што ви се допаѓа во Црвениот крст и Црвената полумесечина-Љубов”, Црвениот крст во Кичево го одбележа 8-ми Мај, Светскиот ден на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Ваквиот даночен договор е најголем во историјата на Италија. Компанијата Керинг , која негираше дека не плаќа данок , според аналитичарите, има готови пари во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Барселона бара промени на „Ноу Камп“ после дебаклот на „Енфилд“. Многу каталонски фудбалски работници се разочарани од исходот на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Ракотворби кои говорат за традицијата изработени од пензионери-хуманисти од клубот „Анри Динан“ при Општинската организација на Црвен крст од Неготино, денеска ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Денеска се положи свежо цвеќе пред бистата на Анри Динан. Делегација на општина Охрид предводена од претседателката на Советот, Живка Ангелоска денеска положи ...
  сите 19 | | | веќе видена

   Црвениот крст на Македонија денеска го одбележува Светскиот ден на Црвениот крст  и Црвената полумесечина, со цел да инспирира и да ги промовира хуманитарните ...
  сите 24 | | | веќе видена