Анкара

  во

  Вицепремиерот на Нов Зеланд Винстон Петерс, денеска изјавил дека Брентон Трант, напаѓачот кој уби 50 лица во две џамии во Крајстчерч остатокот од животот ќе го ...
  сите 241 | | | веќе видена

  Вицепремиерот на Нов Зеланд Винстон Петерс, денеска изјавил дека Брентон Трант, напаѓачот кој уби 50 лица во две џамии во Крајстчерч остатокот од животот ќе го ...
  сите 241 | | | веќе видена

  Главниот обвинител во Истанбул изјави денеска дека наредил притвор за 126 вработени во судскиот систем осомничени за наводни врски со мрежата на Фетулах Гулен, ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Вицепремиерот на Нов Зеланд Винстон Петерс, денеска изјавил дека Брентон Трант, напаѓачот кој уби 50 лица во две џамии во Крајстчерч остатокот од животот ќе го ...
  сите 241 | | | веќе видена

  Турскиот министер за одбрана Хулуси Акар предизвика контроверзи, тврдејчи дека Егејското Море и Кипар се во територијалните води на Турција. – Ние го ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Турскиот министер за одбрана Хулуси Акар предизвика контроверзи, тврдејќи дека Егејското Море и Кипар се во територијалните води на Турција. – Ние го ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган го повика во петокот човештвото да ѝ се спротистави на исламофобијата исто така решително како и против ...
  сите 241 | | | веќе видена

  Американците наскоро би можеле да ја замрзнат продажбата на борбениот авион од петта генерација „Ф-35“ на Турција, поради најавата на Анкара за набавка на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Вкупно 1.781 граѓани ќе гласаат во 32 дипломатско – конзуларни претставништва и конзуларни канцеларии на Република Северна Македонија во странство на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Во Анкара отворен најголемиот тематски парк во Европа „Вондерленд Евроазија“ Тематскиот парк Анкапарк „Вондерленд Евроазија“, најголемиот тематски парк во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Дипломатските тензии меѓу Турција и Австралија, иницирани од коментарот на турскиот претседател на нападот на Нов Зеланд се смируваат откако Анкара соопшти ...
  сите 241 | | | веќе видена

  Вкупно 1.781 граѓани ќе гласаат во 32 дипломатско – конзуларни претставништва и конзуларни канцеларии на Република Северна Македонија во странство на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Вкупно 1.781 граѓани ќе гласаат во 32 дипломатско – конзуларни претставништва и конзуларни канцеларии на Република Северна Македонија во странство на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Дипломатските тензии меѓу Турција и Австралија, иницирани од коментарот на турскиот претседател на нападот на Нов Зеланд се смируваат откако Анкара соопшти ...
  сите 241 | | | веќе видена

  Вкупно 1.781 граѓани ќе гласаат во 32 дипломатско – конзуларни претставништва и конзуларни канцеларии на Република Северна Македонија во странство на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Вкупно 1.781 граѓани ќе гласаат во 32 дипломатско – конзуларни претставништва и конзуларни канцеларии на Република Северна Македонија во странство на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Вкупно 1.781 граѓани ќе гласаат во 32 дипломатско – конзуларни претставништва и конзуларни канцеларии на Република Северна Македонија во странство на ...
  сите 59 | | | веќе видена