Анита

  во

  Анита Василевска Чакан, Македонка по потекло од Делчево, решила да формира семејство во Енкориџ на студената Алјаска. Отишла на покана на братучедот, да види ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Миллорад Тошиќ, татако на српскиот фудбалер Душко Тошиќ починал по кратко и тешко боледувуње.Таткото на доскорешниот репрезентативец на Србија ќе биде погребан ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во Ликовниот салон во Велес синоќа беше отворена изложбата „Ризници од вредности и значења“ на Агрон Салиу, 33 годишен ликовен уметник од Тетово, кој првпат ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Експлозивните обвинувања за сексуален напад против номинираниот судија на Врховниот суд Брет Кавано , ќе бидат слушнати на вонредна јавна расправа во Сенатот ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Охрид, 17. септември 2018 (ИНПРЕС) – Во организација на здружението „Медиа Артес“ од Охрид, денес во хотелот „Нова Ривиера“ во Охрид ќе се одржи вториот од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Бизнис заедницата е едногласна во ставот дека на македонската економија и е неопходен успешен референдум и заокружување на процесите околу членството во ЕУ и ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Како дел од проектот „Со учество до промени – демократизација и децентрализација на јавните простори и јавните добра преку нов модeл на институција на ...
  сите 4 | | | веќе видена