Ангола

  во

  Нема дете, жена, родител, роднина по права или странична линија или сватовство што не е вработен. Сите се сместени во државната администрација реагира ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Новиот специјален претставник на администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп за политичката криза во Венецуела е добро познат во ...
  сите 338 | | | веќе видена

  Новиот специјален претставник на администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп за политичката криза во Венецуела е добро познат во ...
  сите 329 | | | веќе видена

  Голот на Едвалдо Фереира долго ќе се врти на ракометните шпици. Ферерира прилично добро го "искриви" голманот на Шведска. Репрезентативецот на Ангола против ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дури 16 од 20 селектори кои беа дел од се уште актуелното Светско ракометно првенство сметаат дека ИХФ треба да го промени правилото со кое екипите имаат ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Среде сите разлики и кавги, недоразбирања и напнатости кои го обременуваат денешниот свет, постои една нишка – не толку тајна – која ги поврзува сите ...
  | | веќе видена

  Исланд е последната европска селекција која ја почувствува силата на бразилската ракометна репрезентација на Светското првенство во Германија и Данска. ...
  сите 20 | | | веќе видена