Англичаните

  во

  Дел од фудбалските репрезентации кои се уште не го одиграле ни првиот квалификациски натпревар за пласман на ЕП 2020 се соочуваат со проблеми со повредени ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Играчот од средниот ред на шпанската фудбалска репрезентација, 24-годишниот Саул Нигез е пред напуштање на Атлетико Мадрид по судирот со тренерот Диего ...
  сите 26 | | | веќе видена

  На денешен ден - 19 март 19 март 2019 1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко на трите крала - Франсое Втори, Шарл Деветти и Анри Трети. Во текот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Tимот на Ливерпул барем привремено се врати на врвот на премиерлигашката табела, „црвените“ потешко од очекуваното го победија Фулам во натпревар од 31-то коло ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Челси и Арсенал денеска изборија пласман во четвртфиналето од Лига Европа и ја потврдија импресивната сезона за англиските клубови во големите континентални ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Челси и Арсенал денеска изборија пласман во четвртфиналето од Лига Европа и ја потврдија импресивната сезона за англиските клубови во големите континентални ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Екипата на Ливерпул одигра феноменален натпревар во Минхен и на „Алијанц Арената“ го елиминираше тимот на Баерн во осминафиналето од Лигата на шампионите. По ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Нешто не е во ред во екипата на Баерн, иако во Бундес лигата започнаа да играат подобро. Напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски индиректно го обвини тренерот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Екипата на Ливерпул одигра феноменален натпревар во Минхен и на „Алијанц Арената“ го елиминираше тимот на Баерн во осминафиналето од Лигата на шампионите. По ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Англичаните ќе имаат четири од осумте екипи во четвртфиналето од Лигата на шампионите, после долго време имаат доминација над шпанските екипи. Лига на Шампиони ...
  сите 22 | | | веќе видена