Англичаните

  во

  Она што му го направија на Лоренцо Инсиње, вчера следуваше и за Лука Модриќ. Кога играа Англија и Италија, Лоренцо Инсиње за придружба го доби највисокото ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Швајцарија стигна до навистина импресивна 5:2 победа над Белгија за да го обезбеди првото место во групата 2 од Лига А во Лигата на нации на УЕФА и да стигне ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Англија ја победи Хрватска со 2:1 и го освои првото место во Групата 4 од Лига А во Лигата на нации. Попладнево во Лондон на „Вембли“ ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Англија успеа да направи чудесен пресврт во последните минути од натпреварот со Хрватска и на тој начин им се одмазди на „коцкестите“ за претрпениот пораз во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Англија со пресврт славеше над Хрватска (2:1) на „Вембли“ и го освои првото место во групата, додека „коцкестите“ испадаа на Лига Б. ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Англија и Хрватска ова попладне во директна пресметка одлучуваа за тоа која репрезентација ќе заврши како првопласирана во групата 4 во Лигата на нации, а иако ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Англија успеа да ја совлада селекцијата на Хрватска со конечни 2-1 во одлучувачкиот натпревар на „Вембли“. Во борбата за првото место во групата 4 од сегментот ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Документите од „Фудбал ликс“ го прикажаа Нголо Канте во добро светло, но тоа не важи и за неговите агенти, кој си „лапнале“ провизија од преку 30%, односно 12 ...
  сите 16 | | | веќе видена