Ангеловски

  во

  Деветнаесетгодишниот Дарко Тошевски е среќникот, кој меѓу четириесетмината пријавени го извади крстот од водите на Крива Река на денешниот богојавленски ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Вчера репрезентацијата на Македонија претрпе пораз во натпреварот против Исланд и така не успеавме да обезбедиме пласман во втората фаза на Мундијалот. ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Многупати досега финансиите се покажаа како еден од клучните фактори кога во прашање се спортските успеси на македонските репрезентации. Некаде помалку, а ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Денешното судење за организираниот напад во Собранието на 27 април 2017 беше одложено, бидејќи дел од обвинетите сè уште не добиле правосилни решенија за ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Судијката Добрила Кацарска го одложи денешното рочиште за судењето за настаните од 27 април во Собранието. Причина за одлагање на судењето е фактот што за дел ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Денешното рочиште за случајот „27 април” се одложи затоа што Апелацискиот суд во Скопје треба да одговори на жалбите на обвинетите кои не добија амнестија. ...
  сите 33 | | | веќе видена