Анета

  во

  Во Студио 1 зборувавме за талентираните деца кои немаат кој доволно да ги насочи. Гости на Влатко Чаловски беа Нела Јолевска, директор на „И Кју Екселенс“ (EQ ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во библиотеката „Кочо Рацин” на Националната установа Центар за култура Крива Паланка вечерва се одржа првата поетска манифестација „Танц со зборовите”, на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Вечерва се емитуваше најновото издание на емисијата „ Лица “ на Анета Кочишки , а нејзин гостин беше човекот кој е еден од најголемите амбасадори на нашата ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Централниот дневник на 1ТВ го започнавме со линковско вклучување на Игор Стефановски чиј соговорник беше градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, кој ја опиша ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Охрид, 8. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Охриѓанецот Спиро Дејкоски е горд татко на четири деца, три ќерки и еден син, кои музикалноста ја наследиле од него. Три деца ...
  | | веќе видена

  Посебни се миговите кога Дафина, Атанасија и Христо настапуваат некаде, било на натпревар или на концерт, а најмалата Марија, која има три години, на сите им ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев вечерва беше гостин во предновогодишната емисија „Лица“ со Анета Кочишки на 1ТВ . Тој ја резимираше 2018 и зборуваше за своите очекувања ...
  | | веќе видена | слични

  Премиерот Зоран Заев беше гостин во предновогодишната емисија „Лица“ со Анета Кочишки, каде што ја резимираше 2018 и зборуваше за своите очекувања во 2019 ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во денешното отвореното студио со Јана Јосифовска и Влатко Чаловски, линковско вклучување имаше колешката Весна Велкова, која известуваше за денешните ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Дефицитот во Фондот за пензиско инвалидско осигурување во изминатите години постојано се зголемуваше, по што се наметна прашањето за негова одржливост на долг ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Дефицитот во Фондот за пензиско инвалидско осигурување во изминатите години постојано се зголемуваше, по што се наметна прашањето за негова одржливост на долг ...
  сите 12 | | | веќе видена