Андријана

  во

  „Хонорарите за концертите ги договарам за пари или за Нутела, ама во Македонија може да свирам и за ајвар. Ако некој ми даде 100 тегли ајвар, ќе му свирам што ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Оваа година Изборот за најдобра песна на „Евровизија“ ќе се одржи во Тел Авив, Израел. Македонски претставник на годинешното издание на „Евровизија“ ќе биде ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Изложбата „ Еко не его Арт “ во четврток повторно ќе биде отворена во галеријата „Ко-Ра“ во Домот на градежници, овој пат на Денот на екологијата. Во изложбата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Пејачката и виолинистка, Андријана Јаневска, деновиве не само што е поактивна на социјалните мрежи, туку реши да се појави и пред камерата на естрадниот ТВ ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Барбара Палвин е супермодел на новото време. Неодамна се прочу веста дека таа е новиот ангел на Викторија сикрет, која ќе ја замени Андријана Лима. Познато е, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Андријана Јаневска во интервју за „Бекстејџ“ за прв пат во јавноста прозборе за смртта на својата мајка. Познатата пејачка рече дека искрено се надева оти ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кога пред 23 години Вера Мештеровиќ беше избрана за прва Мис на Македонија, многумина ѝ предвидоа успешна модна кариера. Беше тинејџерка кога почна да работи ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Во екот на неколкумесечните сенародни протести, граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ ја промовираше и песната „Стих за љубовта“. Во заедничка ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Паула Купер Трајковски е Американка која од пред шест години живее во Скопје. Тука се преселила заради љубовта кон сопругот Бојан, со кого се запознала во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На големата сцена во Тел Авив, 33-годишната пејачка ќе настапи со песната „Proud“ (Горда), во која ќе се пронајде секоја жена. Неодамна, Тамара објави искрена ...
  сите 20 | | | веќе видена