Андрес Иниеста

  во

  Искусниот и трофеен француски стручњак, Арсен Венгер веќе подолго време е без фудбалски ангажман, но тоа може во скоро време да се промени и да се врати во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Цезар Луис Меноти во 2016-та година го посочи Андрес Иниеста како најдобар играч во светот, но сега како директор на аргентинската фудбалска селекција одлучи ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Лионел Меси е најплатениот фудбалер на светот со годишен приход од 130 милиони евра, а „Трансфермаркет“ објави интересен податок дека во Топ-10 најплатени ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Миха Тетичкович, кој е голман на словенечкиот клуб Домжале, се пријави на Милионер и блескаше давајќи точни одговори на првите осум прашања, а неговиот настап ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Водечкиот спортски медиум во Шпанија „Марка“ неодамна покрена интересна анкета во која навивачи од целиот свет имаа можност да ги изберат најдобрите фудбалери. ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Откако Пари Сен Жермен се круниса за старо-нов шампион на Франција, бразилскиот репрезентативец Дани Алвеш се запиша во историјата како најтрофејниот фудбалер ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Висел Кобе и легенда на Барселона, Андрес Иниеста говореше за својот поранешен соиграч, Лео Меси. Искусниот играч од средниот ред не штедеше ...
  сите 59 | | | веќе видена