Андреј

  во

  Додека многу сопруги на европски политичари се држат подалеку од очите на јавноста, сопругата на премиерот на Чешка е исклучок со профил на социјалната мрежа ...
  сите 38 | | | веќе видена

  На свеченост во Македонската филхармонија по повод 74 години од ослободувањето на главниот град, вчеравечер беа доделени наградите „13 Ноември“ на Град Скопје, ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Откако прогласи мораториум, Општина Центар има издадено 21 одобрение за нови градби. Како што кажа градоначалникот Саша Богдановиќ 13 одобренија се издадени ...
  сите 12 | | | веќе видена

  На свеченост во Македонската филхармонија по повод 74 години од ослободувањето на главниот град, вчеравечер беа доделени наградите „13 Ноември“ на Град Скопје, ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Пропуштањето на должниот надзор на полицијата кон движењата на поранешниот пример во центарот на Скопје, кој сега е во бегство неминовно го наметнува прашањето ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Вчеравечер, во Македонската филхармонија, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Велешкиот народен театар „Јордан Х К Џинот“ денеска со три претстави од претставата за деца „Заспаниот супер херој“, по текст и режија на Младен Крстевски, ќе ...
  сите 16 | | | веќе видена