Андреас

  во

  Челси со пет измени во својот состав во однос на оној кој настапи во победата од 4-1 против Кардиф на домашен терен минатиот викенд во рамките на англиската ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Fire! е нордиска експериментална супергрупа оформена во 2009 година од триото Матс Густафсон (сакс), Јохан Бертглинг (бас гитара) и Андреас Верлинг (тапани), ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Германското Министерство за транспорт денеска претстави план чија цел е преку измени на дизел возилата да се намали загадувањето на воздухот. – Мораме да ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Германското Министерство за транспорт денеска претстави план чија цел е преку измени на дизел возилата да се намали загадувањето на воздухот. – Мораме да ...
  сите 20 | | | веќе видена

  38-годишен познат доктор од Германија е обвинет дека ја убил својата девојка на тој начин што ја предозирал со кокаин. Според информациите кои ги објавуваат ...
  сите 2 | | | веќе видена