Андре

  во

  20 јануари 2019 1265.- Првпат е свикан англискиот Парламент со што била ограничена власта на монархијата. 1327.- Англискиот крал Едвард Втори го принудил ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На сите од Бразилецот Пато до Гонзало Игуаин, дресот со број 9 во последните години не им носи баш среќа на напаѓачите на овој славен клуб кој има седум титули ...
  сите 67 | | | веќе видена

  „The Lonely Shepherd“ („Осамениот овчар“) е музичка композиција на Џејмс Ласт која премиерно ја има изведено романскиот виртуоз на инструментот наи, маестро ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Повеќе од половината фудбалери (шестмина) во најдобриот тим за 2018 година што го избраа над 1,8 милион љубители на фудбалот во едномесечното гласањето, кое ...
  сите 82 | | | веќе видена

  А тоа знаеја да го искористат домаќините предводени од Пол Џорџ и Расел Вестбрук, на крајот во тој дел реализираа дури 71 поен и дојдоа до нова победа во НБА ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Блејк Грифин се врати триумфално во Лос Анџелес и одигра маестрален меч против Клиперс, зачинет со 44 поени, за победа на Детроит пистонс од 109:104. Крилото ...
  сите 68 | | | веќе видена