Андора

  во

  Македонија е апсолутен фаворит за стартна победа против Летонија. Во сите фудбалски сегменти бевме подобри од нив во премиерното издание на Лигата на нациите и ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Микаела Шифрин (24) ја забележа 40-та слаломска победа (викендов во Андора) во кариерата во Светскиот куп (СК) во алпско скијање, со што, според бројот на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Олимписката шампионка Микаела Шифрин (САД) го освои велеслаломот во Солдеу (Андора), со кој беше ставен крај на сезоната за Светскиот куп во ски-алпски ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Поранешната олимписка шампионка, Швеѓанката Фрида Хансдотер ја заврши својата кариера во Солдеу, Андора во неделата на спектакуларен начин – облечена во ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Поранешната олимписка шампионка, Швеѓанката Фрида Хансдотер ја заврши својата кариера во Солдеу, Андора во неделата на спектакуларен начин – облечена во ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Французинот Алекси Пинтуро го освои последниот велеслалом за сезоната во Светскиот куп во ски-алпски дисциплини во Солдеу (Андора). Пинтуро заврши со вкупно ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Французинот Алекси Пинтуро го освои последниот велеслалом за сезоната во Светскиот куп во ски-алпски дисциплини во Солдеу (Андора). Пинтуро заврши со вкупно ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Светската шампионка Микаeлa Шифрин (САД) го освои последниот слалом сезонава во Светскиот куп во ски-алпски дисциплини во Солдеу (Андора). 24-годишната Шифрин ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Американката Михаела Шифрин ја потврди својата доминација во Светкиот куп во алпско скијање со победа на последниот слалом сезонава кој денеска се одржа во ски ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Алекси Пaнтуро е победник на последниот велеслалом во сезоната во Светскиот куп во aлпско скијање во машка конкуренција, кој денеска се одржа во Солдеу, во ...
  сите 38 | | | веќе видена