Андерс

  во

  Познатиот холивудски актер и заводник, 55-годишниот Џон Стејмос, решил да се почести себеси, но и своето семејство со импресивна куќа во Хиден Хилс во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Муслиманите во градот Баерум го прогласија за херој 65-годишниот маж кој го собори напаѓачот во џамијата во Норвешка. Сведоците велат дека Мохамед Рафик го ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Големиот западноантарктички континентален глечер е стасан до точка на вриење, предупредуваат научниците, и ќе биде потребно да се направи нешто драматично за ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Астронаутите опишуваат дека доживеале когнитивна промена во свеста откако виделе како нашата планета „виси во празнината“. Поминаа 50 години откако мисијата ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Во потрагата по поедноставен живот, сѐ повеќе Норвежани го оживуваат наследството на нивните предци. Но дали, исто така, посегнуваат и по меч и секира? ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Поранешниот генерален секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен застана во одбрана на мултилатералниот договор за иранската нуклеарна програма, при тоа признавајќи ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Поранешниот генерален секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен застана во одбрана на мултилатералниот договор за иранската нуклеарна програма, при тоа признавајќи ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Поранешниот генерален секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен застана во одбрана на мултилатералниот договор за иранската нуклеарна програма, при тоа признавајќи ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Тинејџерот, припадник на неонацистичка група, кој британскиот принц Хари го нарекол предавник на расата откако се оженил со американската актерка Меган Маркл и ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Тинејџерот, припадник на неонацистичка група, кој британскиот принц Хари го нарекол предавник на расата откако се оженил со американската актерка Меган Маркл и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Тинејџер, припадник на неонацистичка група, кој британскиот принц Хари го нарекол предавник на расата откако овој се ожени со американската актерка Меган Маркл ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Тинејџер, припадник на неонацистичка група, кој британскиот принц Хари го нарекол предавник на расата откако овој се ожени со американската актерка Меган Маркл ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Поранешниот генерален секретар на НАТО и поранешен премиер на Данска Андерс Фог Расмусен преку Твитер порача дека Северна Македонија го надминала спорот со ...
  | | веќе видена

  Парот, заедно со нивната најмлада ќерка Астрид, се збогуваше со своите 3-те деца поради еден брутален и бесмислен чин. Данскиот милијардер Андерс Холч Повлсен ...
  сите 21 | | | веќе видена

   Парот, заедно со нивната најмлада ќерка Астрид, се збогуваше со своите 3-те деца поради еден брутален и бесмислен чин. Данскиот милијардер Андерс Холч ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Андерс Кнапе, претседателот на Конгресот на локални и регионални власти на Советот на Европа по одлуката на турската Врховната изборна комисија да се ...
  сите 3 | | | веќе видена