Андерлехт

  во

  Грчкиот фудбалски АЕК од Атина ќе биде казнет бидеќи во октомври продавал влезници по поголема цена за навивачите на Баерн Минхен во Лигата на шампионите. ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Навивачите на Баерн станаа омилена мета за да плаќаат поскапи влезници на гостувањата во Лигата на шампионите, а сега грчки АЕК е пред казна од УЕФА. Грците ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Загреб, 9. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Динамо Загреб со 3:1 го победи тимот на Спартак Трнава за првпат од 1970 година да „презими“ во Европа со пласман во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Од таборот на Милан потврдија дека нивниот фудбалер Лукас Биља, поради повреда ќе паузира од фудбалските терени четири месеци. Биља се повредил минатата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Динамо Загреб со 3-1 победа над Трнава на „Максимир“ го забележа 12-от бод во групната фаза во ЛЕ, што воедно значи и пласман во нокаут рундата за хрватскиот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Шансите за понатамошен пласман и теоретски ги загубија Даниел Мојсов и Иван Тричковски кои со АЕК Ларнака одиграа без голови 0:0 во Бугарија кај Лудогорец и на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Динамо Загреб со 3:1 го победи тимот на Спартак Трнава за првпат од 1970 година да „презими“ во Европа со пласман во наредната рунда со совршени 12 поени од ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт во групата Х дојде и до четвртата победа остварена во Никозија над Аполон со 2:3 и заедно со Лацио беше подобар од Марсеј (2:1) ќе играат во ...
  сите 27 | | | веќе видена

  " alt=Тимот на Астана од Казахстан со голот на Постников во 88. минута го совлада тимот на Јаблонец од Чешка, во натпревар од 4. коло во Лигата на Европа. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас одигра уште еден цел натпревар под водство на новиот тренер. Тој имаше и одлична шанса на почетокот од вториот дел да ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Најпрвин стрелаше Валбуена во 71-та, а потоа конечниот епилог го постави Фреј. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го одигра целиот меч, а воедно имаше и ...
  сите 5 | | | веќе видена