Анадолу Ефес

  во

  Со вечерашните четири средби во Евролигата беше комплетирано седмото коло во најелитното кошаркарско натпреварување на стариот континет. Најинтересно беше во ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Екипата на Баерн Минхен ја спаси честа на домаќините, остварувајќи ја единствената победа на првите четири одиграни средби од 6.коло во кошаркарската Евролига. ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Тројката со која американскиот бек Мајк Џејмс му донесе минимална победа на Армани Милано од 81:80 над Анадолу Ефес, беше потег на колото во Евролигата. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Евролигашката програма денеска мина во знакот на фаворитите, а беше заокружена со драматичната завршница на мечот меѓу Армани Милано и Анадолу Ефес. Домаќините ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во Милано се одигра најинтересниот и најдраматичниот меч од петтото коло во Евролигата, откако Армани Милано дозволија да се „стопи“ предноста од 14 поени, за ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Фенербахче триумфираше над Баерн Минхен со конечни 88:84, во рамките од петтото коло во Евролигата. Во балканскиот стратешки дуел, Србинот Жељко Обрадовиќ го ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Актуелниот шампион од Евролигата, Реал Мадрид со високи 89:55 го декласираше шампионот од АБА-лигата, Будуќност од Подгорица за да го комплетира совршениот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  На крајот Турците триумфираа минимално со резултат 84:85 и со тоа со победничка тројка во последните секунди реализирана од страна на капитенот Догуш Балбај. ...
  сите 16 | | | веќе видена