АМС

  во

  Британецот Себастијан Коу е еден од најважните и највлијателни луѓе во светот на спортот. Меѓу многуте спортски позиции и ангажмани најважни се претстедател на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Стартувајќи од 2015 година, Европската унија зема за цел преку свои проекти да го мотивира населението кон здрав начин на живот преку правилна исхрана, спорт и ...
  сите 27 | | | веќе видена

  „Голема Богородица“ – голем христијански празник, голем ден за голем успех, голем ден за еден голем мал човек. Како велат старите, „Ако Господ е со нас, кој ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Професорот Таки Џиков е добитник на наградата „8 Септември“ за животно дело за исклучителен придонес во спортот, соопштено е на денешната прес-конференција во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Професорот Таки Џиков е добитник на наградата „8 Септември“ за животно дело за исклучителен придонес во спортот, соопштено е на денешната прес-конференција во ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Кавадарци во следниве три дена ќе биде домаќин на велосипедската кадетско-јуниорска балканска елита. Организацијата е на страна на Велосипедската федерација на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Малиот Марко Пејчиновиќ за еден ден го преплива Охридско Езеро, а на иницијатива на директорот Дарко Каевски, Агенцијата за млади и спорт донесе одлука да му ...
  сите 26 | | | веќе видена