Амнести

  во

  Невладината организација финансирана од Сорос, „Амнести интернешнал” ќе преземе правни мерки во обид да го блокира референдумот за тоа дали Романија да го ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Шпанија ќе го продолжи процесот на продажба на 400 ласерски наведувани проектили во Саудиска Арабија, рече министерот за надворешни работи Џозеп Борел, откако ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Шпанија ќе го продолжи процесот на продажба на 400 ласерски наведувани проектили во Саудиска Арабија, рече министерот за надворешни работи Џозеп Борел, откако ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Шпанија ќе го продолжи процесот на продажба на 400 ласерски наведувани проектили во Саудиска Арабија, рече министерот за надворешни работи Џозеп Борел, откако ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Суд во Каиро потврди денеска 75 смртни пресуди вклучително и за лидери на Муслиманско братство во врска со демонстрациите во поддршка на претседателот Мохамед ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Активисти за човекови права од Иран изјавиле дека се загрижени за Ферхад Мејсами , затворен поради протест против обврската жените да носат хиџаб, кој започнал ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претседателот на организацијата за заштита на човекови права Амнести интернешнал, Куми Наиду ја критикуваше администрацијата на претседателот Доналд Трамп ...
  сите 17 | | | веќе видена