Амди

  во

  На Ромскиот бал пратеникот Амди Бајрам изјави дека Северна е негова визија уште од 1996 година. Тој направи споредба дека кратенката за новото име на државата ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пратеникот Амди Бајрам на Ромскиот бал зборуваше и за новото името. Тој рече дека Северна е негова визија уште од 1996 година откако претходно направи споредна ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Пратеникот Амди Бајрам кој е и претседател на партијата Сојуз на Ромите на Македонија, го отвори годинешниот традиционален Ромски бал со честитка за новото име ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Пратеникот Амди Бајрам, коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, испрати честика по повод промената на уставното име на Република Македонија. Видно возбуден и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Синоќа по изгласувањето на смената на уставното име на Република Македонија, лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, заедно славеа за Северна. На ...
  сите 15 | | | веќе видена