Ама

  во

  Карло Анчелоти е еден од тренерите кој дефинитивно е на врвот во европскиот и светскиот фудбал, тренер кој има многу успеси зад своето име, тренер кој има ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Македонската народна песна „Велат не нема" е вистински хит кај македонската дијаспора, а за тоа доказ е и ова видео.На јутјуб се појави видео од прославата за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Главна тема се директните преноси од фрлањето крстови низ државава, со коментатори, камермани, репортажни коли, репортерки и репортери кои мислиш не се тресат ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Молам Господ со лева рака да се врати Груевски и да биде тука главен, малку да не спаси – вели гледач на ТВ24 кој во контактната емисија објаснуваше како тој и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Лино Червар и на актуелното Светско првенство во Германија и во Данска повторно го привлекува вниманието со сета своја жар, како што само тој знае и умее. И ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Поранешниот фризер, Сергеј Варошлија сега влезе во војна и со водителката, некогаш пејачка Бојана Скендеровски. Бојана ја води емисијата „Улица Македонија“, а ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Мора да им студи. Мора да им е ладно и да се смрзнуваат. Мора да им се тресат забите и да им се ежи кожата, кога од устата им излегува пареа кога дишат додека ...
  | | веќе видена

  Пратеници предлагаат закон, според кој коцкарниците и спортските обложувалници ќе треба да бидат оддалечени најмалку 500 метри од училишта, градинки, факултети ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Навидум, гробарите на Македонија, успеаја во своите вековни намери. Она што го направија во 1913 година, сега изгледа како повторно да им успеа. Нивната ...
  | | веќе видена

   17-годишната Сара од Скопје црта уште од 4 години, вели дека преку цртањето ги изразува своите емоции и верува дека ако доволно сака и се вложува еден ден ...
  сите 3 | | | веќе видена

  -Абе пече грло, око ќе ми истече колку е загадено. Кажаа ли нешто, зеленчук, овошје, ама па пазарите ги рикнаа. Абе преземете нешто бе нублери, имате ли мозок, ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Дел од жителите на прилепската населба „Тризла“ денеска револтирано се пожалија дека со денови немаат струја, бидејќи има проблеми во напојувањето на ...
  сите 22 | | | веќе видена