Алжир

  во

  Поголемо производство на нафта во светот на дневна основа засега нема да има. Вака одлучија земјите кои се членки на ОПЕК. Саудиска Арабија вчера одби да го ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Поранешниот дефанзивец на Тотенхем, Беноа Асу-Екото повторно го критикуваше тинејџерот Килијан Мбапе поради неговите изјави дека Африка не му значи ништо и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон вечерва призна дека Франција имала „систем“, кој предизвикавал злоуставувања во Алжирската војна (1954 - 1962), давајќи ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Јужна Кореја ќе ги повика Северна Кореја, Кина и Јапонија да поднесат заедничка апликација за организација на Светското првенство во фудбалот во 2030 година. ...
  сите 16 | | | веќе видена