Алпи

  во

  Во хотелот се наоѓа 60-тина луѓе, главно странци, јавува „Мирор“. Пожарникарите се на терен и ги спасуваат луѓето кои останале заробени во хотелот. Очевидците ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Две лица загинаа, а десетина се повредени во голем пожар кој избувна во скијачкото одморалиште Куршевел на француските Алпи. Пожарот кој избувна во раните ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Додека Заев си пијуцка коктели седнат во топло џакузи со одличен поглед на Алпи, а Артан си лета орли по Скопје, нивните сатрапи решија да удрат по џебот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Додека Заев си пијуцка коктели седнат во топло џакузи со одличен поглед на Алпи, а Артан си лета орли по Скопје, нивните сатрапи решија да удрат по џебот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  “Еј здраво Македонци, се радуваме што ве гледаме во нашиве планини. Ајде доста се занимавате со политика, занимавајте се малку повеќе со планинарење, доаѓајте ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Додека Заев си пијуцка коктели седнат во топло џакузи со одличен поглед на Алпи, а Артан си лета орли по Скопје, нивните сатрапи решија да удрат по џебот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пристигнува нов студен бран кој ќе трае од 14. до 16. јануари, а нема да го заобиколи ниту Балканот. Снежно невреме и лавини оваа недела создаваат големи ...
  сите 237 | | | веќе видена

  Нови жртви од снежната бура во Австрија. Тројца германски скијачи загинаа на австриските Алпи, а уште едно лице се води з исчезнато, јави полицијата.Возраста ...
  сите 28 | | | веќе видена