Алкмар

  во

  Ајакс ја запиша својата 34. титула од Ередивизие, прва од 2014 година, откако во последното коло на холандскиот шампионат не остави ништо на случајноста, ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Ајакс ја запиша својата 34. титула од Ередивизие, прва од 2014 година, откако во последното коло на холандскиот шампионат не остави ништо на случајноста, ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Искусниот холандски дефанзивец Ник Виргевер дефинитивно е малер на годината. По пет години во дресот на Ајакс, пред почетокот на минатата сезона Виргевер се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ајакс експресно се опорави од шокантниот пораз од Тотенхем во полуфиналето од ЛШ, па како утеха направи џиновски чекор кон титулата во холандското првенство, ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Поранешниот репрезентативец на Холандија и легенда на Ренџерси, Фернандо Риксен, се бори со тешка невролошка болест, позната како АЛС. Риксен кариерата ја ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешниот репрезентативец на Холандија и легенда на Ренџерси, Фернандо Риксен, се бори со тешка невролошка болест, позната како АЛС. Риксен кариерата ја ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Општина Дебрца Зоран Ногачески од денеска престојува во дводневна работна посета на Холандија, каде ќе ја посети фабриката за преработка на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Витезе и АЗ Алкмар ремизираа 2:2 на натпреварот кој изминатава вечер се одигра во холандската прва фудбалска лига, но четирите гола постигнати на стадионот во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Витезе и АЗ Алкмар ремизираа 2:2 на натпреварот кој изминатава вечер се одигра во холандската прва фудбалска лига, но четирите гола постигнати на стадионот во ...
  сите 4 | | | веќе видена