Алепо

  во

  Тројца Сиријци загинале, а петмина биле повредени како резултат на експлозија на противтенковска мина поставена од милитантите на терористичката Исламска ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Тројца Сиријци загинале, а петмина биле повредени како резултат на експлозија на противтенковска мина поставена од милитантите на терористичката Исламска ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Најмалку 97 лица загинаа во изминативе три дена во судири меѓу припадници на сирискиот огранок на Ал Каеда и на протурска бунтовничка група во севените и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Најмалку 97 лица загинаа во изминативе три дена во судири меѓу припадници на сирискиот огранок на Ал Каеда и на протурска бунтовничка група во севените и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Русија се подготвува да примени хемиско оружје на окупираната територија на Донбас, соопшти Амбасада на Украина во Република Македонија. Руските тајни служби ...
  | | веќе видена

  Русија се подготвува да примени хемиско оружје на окупираната територија на Донбас, соопшти Амбасада на Украина во Република Македонија. Руските тајни служби ...
  сите 2 | | | веќе видена