Ален

  во

  Компанијата "Microsoft" прв пат ги понудула своите акции на берзата на 13. март во 1986. година. Тогашната вредност на една акција изнесувала само 21. долар, а ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ален Ајверсон беше главна ѕвезда на моќната Филаделфија која играше и во финалето на НБА лигата и беше прогласен за МВП во 2001 година, но сепак играчот кој ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Шарлот и Филаделфија одиграа возбудлив меч во кој Кемба Вокер реализираше рекодни 60 поени, но шоуто на крајот го украде Џими Батлер кој донесе победа за ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Поранешниот ас во Формула 1, Ален Прост тврди дека во „Рено“ „не се несреќни“ поради раскинувањето на партнерството со „Ред Бул“. Француската компанија ја ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Актерот Џони Галецки, познат како Леонард од серијата „Теорија на големиот тресок“, е во врска со 23 години помладата девојка Ален Мејер. 44-годишниот актер и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Првиот тизер за „Toy Story 4“ беше претставен вчера, а веќе денеска добиваме нов тизер во кој можеме да се запознаеме со трите нови ликови во светот на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На програмата на четвртиот ден од Филмскиот фестивал Синедејс вечерва од 20 часот во Кино Милениум ќе биде прикажан филмот „Студена Војна“ на Павел ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ален Ајверсон беше главна ѕвезда на моќната Филаделфија која играше и во финалето на НБА лигата и беше прогласен за МВП во 2001 година, но сепак играчот кој ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ален Ајверсон беше главна ѕвезда на моќната Филаделфија која играше и во финалето на НБА лигата и беше прогласен за МВП во 2001 година, но сепак играчот кој ...
  сите 3 | | | веќе видена