Алексис Санчез

  во

  Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез откако подолг период имаше ,,шпанска сапуница” во редовите на Арсенал, точно пред една година откако премина ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез откако подолг период имаше ,,шпанска сапуница” во редовите на Арсенал, точно пред една година откако премина ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Близок извор од таборот на актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, откри дека раководните лица не се ни малку заинтересирани за услугите на чилеанскиот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Еден статистички податок доволно говори за односот на силите помеѓу двата клуба, требаше да биде големо дерби, но Сити на Гвардиола помина како „брз воз“ ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Чилеанецот Алексис Санчез оваа година потпиша за Манчестер Јунајтед и беше најавуван како големо засилување. Мурињо го доведе од Арсенал за 34 милиони евра, но ...
  сите 8 | | | веќе видена

  И покрај сите најави за неговото заминување, чилеанскиот интернационалец Алексис Санчез, нема да ги напушти редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ова попладне се игра големото дерби на Манчестер меѓу Јунајтед и Сити, клубови кои на почетокот на оваа година водеа и една интересна битка надвор од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Француската легенда Арсен Венгер, кој по 22 години на клупата на лондонски Арсенал си замина летово е еден од најкометентните луѓе да говори за формата на ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Ако некој е компетентен да зборува за Алексис Санчез, тогаш тоа е Арсен Венгер под чие водство Чилеанецот прикажуваше најдобри настапи во кариерата. Санчез во ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Чилеанскиот фудбалер Алексис Санчез вчера после долго време доби шанса да настапи во дресот на Манчестер Јунајтед од првата минута во победата на гостувањето ...
  сите 15 | | | веќе видена

  „Црвените ѓаволи“ во вчерашниот натпревар потешко од очекувањата стигна до победа, а солиден натпревар одигра Алексис Санчез. Чилеанецот доби шанса од првата ...
  сите 39 | | | веќе видена