Алексис Ципрас

  во

  Ратификацијата на договорот од Преспа во грчкиот парламент ќе се гласа на 21. или 22. јануари , објави телевизијата „ Телма“ . Како што неофицијално дознава ...
  сите 488 | | | веќе видена

  Ратификацијата на договорот од Преспа во грчкиот парламент ќе се гласа на 21. или 22. јануари , дознава од дипломатски извори. Неофицијално, се очекува утре ...
  сите 488 | | | веќе видена

  Претседателот на најголемата грчка опозициска партија, Неа демократиа, Кирјакос Мицотакис на денешната расправа во Парламентот за гласање доверба на Владата, ...
  сите 488 | | | веќе видена

  Претседателот на најголемата грчка опозициска партија, Нова демократија, Кирјакос Мицотакис на денешната расправа во Парламентот за гласање доверба на Владата, ...
  сите 488 | | | веќе видена

  Претседателот на најголемата грчка опозициска партија, Нова демократија, Кирјакос Мицотакис на денешната расправа во Парламентот за гласање доверба на Владата, ...
  сите 488 | | | веќе видена

  Претседателот на најголемата грчка опозициска партија, Неа демократиа, Кирјакос Мицотакис на денешната расправа во Парламентот за гласање доверба на Владата, ...
  сите 488 | | | веќе видена

  Лидерот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис денеска на расправа во Парламентот за гласање доверба на Владата, го повтори неговиот став дека давањето глас ...
  сите 488 | | | веќе видена

  ,,Формалниот наслов на денешната седница е давање доверба на Владата, но во реалноста, станува збор за последниот чин од претставата од изминатите четири ...
  сите 488 | | | веќе видена

  Претседателот на најголемата грчка опозициска партија, Нова демократија, Кирјакос Мицотакис на денешната расправа во Парламентот за гласање доверба на Владата, ...
  сите 488 | | | веќе видена

  Храброста на премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас реши долготраен проблем, кој ќе ѝ овозможи на Македонија да се движи напред кон НАТО и Европската унија, ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Претседателот на најголемата грчка опозициска партија, Нова демократија, Кирјакос Мицотакис на денешната расправа во Парламентот за гласање доверба на Владата, ...
  сите 488 | | | веќе видена

  Претседателот на најголемата грчка опозициска партија, Нова демократија, Кирјакос Мицотакис на денешната расправа во Парламентот за гласање доверба на Владата, ...
  сите 488 | | | веќе видена

  Претседателот на најголемата грчка опозициска партија, Нова демократија, Кирјакос Мицотакис на денешната расправа во Парламентот за гласање доверба на Владата, ...
  сите 488 | | | веќе видена

  Претседателот на најголемата грчка опозициска партија, Нова демократија, Кирјакос Мицотакис на денешната расправа во Парламентот за гласање доверба на Владата, ...
  сите 488 | | | веќе видена

  Лидерот на Независни Грци, Панос Каменос, денеска на Твитер упати критики до грчкиот премиер, Алексис Ципрас за Договорот од Преспа, јави дописничката на МИА ...
  сите 488 | | | веќе видена

  Претседателот на најголемата грчка опозициска партија, Нова демократија, Кирјакос Мицотакис на денешната расправа во Парламентот за гласање доверба на Владата, ...
  сите 488 | | | веќе видена