Алексиќ

  во

  Познатата српска пејачка Сека Алексиќ пред неколку денови откри дека е повторно бремена и го очекува своето второ дете со нејзиниот сопруг Вељко. Честитките ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Родениот брат на пејачката Сека Алексиќ, Надџад Рамиќ (41) е уапсен вчера поради сомнеж дека се обидел да изнуди 2.000 евра од сопственик на продавница во ...
  сите 9 | | | веќе видена

   Нападната шминка е синоним за имиџот на славните дами од регионалната сцена. Што се крие под слоевите пудра, вештачките трепки, јаките сенки и светкавите ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Критики и апел за нов мандат на Специјалното Јавно Обвинителство, доби Катица Јанева од шефот на Мисијата на ОБСЕ во земјава. Која бара да се овозможи СЈО да ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Шефот на Мисијата на ОБСЕ во Северна Македонија Клеменс Која денеска изрази загриженост во врска законот за специјалното јавно обвинителство, што е предмет на ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Пејачката Сека Алексиќ направи вистински хаос на прославата на 18-от роденден на синот на Бобан Рајовиќ во еден познат белградски ресторан.Но, она што им го ...
  сите 12 | | | веќе видена

  По втор пат ОБСЕ искажува загриженост за нерешавањето на временската рамка за работа на СЈО, изјави денеска шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје Клеменс Која. ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Пејачката Сека Алексиќ направи вистински хаос на прославата на 18-от роденден на синот на Бобан Рајовиќ во еден познат белградски ресторан. Но, она што им го ...
  сите 18 | | | веќе видена