Алексеј

  во

  *Официјални состави: Галатасарај – Порто Галатасарај: Муслера, Маријано, Мајкон, Кабак, Нагатомо, Донк, Фернандо, Ндиаје, Фегули, Родригес, Дердијок. Порто: ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Започна со работа првиот реактор на руската пловечка електрана "Академик Ломоносов", а станува збор за прва нуклеарна централа од ваков вид во светот. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Започна со работа првиот реактор на руската пловечка електрана "Академик Ломоносов", а станува збор за прва нуклеарна централа од ваков вид во светот. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тоа му се случило на овој елен кој паднал во замрзнато езеро во Русија. За среќа, во близина биле ловџии кои го виделе животното кое се бори за живот. Можеби ...
  | | веќе видена

  Шампионот од АБА лигата, Будуќност полека се навикнува на „животот“ во Евролигата, откако во „Морача“ успеа да ја собори големата Барселона со драматични 67:64 ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Генералниот директор на руската агенција Роскосмос објави извонредна снимка од камерите поставени на ракетата Soyuz MS-11, со која тројца астронаути беа ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Ракетата „Сојуз МС-11“ со тричлен екипаж, синоќа се спои со еден од модулите на рускиот сегмент на Меѓународната вселенска станица (МВС), соопшти портпаролот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Русија успешно лансираше тројца астронаути на Меѓународната вселенска станица, што е првото успешно лансирање со екипаж од принудното спуштање пред 53 дена. ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Младиот фудбалер на Локомотив Москва, 18- годишниот Алексеј Ломакин, е пронајден мртов, а деталите за трагедијата сè уште не се познати, соопштија од рускиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Младиот фудбалер на Локомотив Москва, Алексеј Ломакин (18), пронајден е мртов, а деталите за трагедијата сè уште не се познати, соопштија од рускиот клуб. – ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Младиот фудбалер на Локомотив Москва, 18- годишниот Алексеј Ломакин, е пронајден мртов, а деталите за трагедијата сè уште не се познати, соопштија од рускиот ...
  сите 10 | | | веќе видена