Александра

  во

  Марина најголемите резултати ги постигна во една од најтешките дисциплини, седмобојот. Беше повеќекратна шампионка на поранешната држава, а освои сребрени ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Повеќе пари од буџетот за општините со поголеми долгови, а помалку за оние со помали долгови, предвидува рамномерниот регионален развој. Целта е да се подмират ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Книгата поезија за деца „Заедно да растеме“ од Филип Димкоски, објавена годинава во Академски печат, ја доби меѓународната награда „Книжевно перо“ за најдобра ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ако минатата година имало 35 починати на 1000 живородени, оваа година до 15 ноември евидентирани се 25 починати на 1000 живородени на Клиниката за Гинекологија ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Тегет фустан со точкест принт и бели јаки се протна во плакарите на многу славни дами. Креацијата од Александра Рич беше моден избор на војвотката Кетрин за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Книгата поезија за деца „Заедно да растеме“ од Филип Димкоски, објавена годинава во Академски печат, ја доби меѓународната награда „Книжевно перо“ за најдобра ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Охрид, 16. ноември 2018 (ИНПРЕС) – За следната летна туристичка сезона предвидена е модерна и многу сериозна промоција на туристичкиот потенцијал на Охрид. Ќе ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Денес е Светски ден на предвремено родени деца. Прематуритетот е актуелен глобален проблем кој сѐ повеќе се става во фокусот на здравството. Во некои случаи ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пејачката Александра Пријовиќ ужива во својата бременост, а заедно со нејзиниот сопруг ќе станат родители во март. Пријовиќ одлучи да се породи во Белград, а ...
  сите 2 | | | веќе видена