Александар Трајковски

  во

  Напаѓачот на францускиот прволигаш Ним, Влатко Стојановски, ќе добие дебитантски повик во А-репрезентацијата на Македонија за претстојните квалификациски ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Во првото коло од шпанското фудбалско првенство Реал Мадрид со 3:1 (1:0) победи на гостувањето кај Селта Виго, иако половина час играше без еден од своите ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Во првото коло од шпанското фудбалско првенство Реал Мадрид со 3:1 (1:0) победи на гостувањето кај Селта Виго, иако половина час играше без еден од своите ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Фудбалскиот репрезентативец на Македонија, Александар Трајковски вечерва со својот нов клуб, шпанска Мајорка слави победа во првото коло на новата сезона во ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Фудбалскиот репрезентативец на Македонија, Александар Трајковски вечерва со својот нов клуб, шпанска Мајорка слави победа во првото коло на новата сезона во ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Статистиката покажала дека 90 отсто од медалистите на „Менделеев“ освојуваат и медали на IChO. Тоа го потврдува и Стефан Дамчевски од Демир Хисар, матурант во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Големиот инквизитор – глобализмот. Ова е сега најважната и најдраматична тема на која треба да ѝ обрне внимание денес човекот, драг читателу, сè додека ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пресудата за 27 април кога се случи насилниот упад во Собранието е напишана на 1056 страници и веќе им се дели на дел од обвинетите, тврдат дел од адвокатите, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Александар Трајковски пред неколку денови го официјалзираше својот договор со Мајорка, а пак вечерва го имаше своето деби во дресот на новиот шпански прволигаш ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Александар Трајковски заигра во дресот на неговиот нов клуб Мајорка, и тоа на пријателски меч против Леванте, во чии редови игра неговиот репрезентативен ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Средношколците Стефан Стојковиќ и Стефан Дамчевски, освоија бронзени медали на Меѓународната олимпијада по хемија – IchO (International Chemistry Olympiad) во ...
  сите 16 | | | веќе видена