Александар Ѓорѓиев

  во

  Никола Ѓорѓиев е убедливо најдобриот поентер во досегашните четири кола од квалификациите за Европското првенство во одбојка и најзаслужен што Македонија се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Маврово е базата на македонската одбојкарска репрезентација, која пред себе ја има најголемата шанса за пласман на Европското првенство 2019. Нашиот најдобар ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Трајче Ѓорѓиев, актерот, пантомимичар и еден од идејните творци на Интернационалниот фестивал на пантомима и физички театар ПАНФИЗ, во пресрет на првиот дел од ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Од Министерството за надворешни работи вчера објавија соопштение дека завчера и во понеделникот, во бугарската престолнина Софија, се одржала првата средба на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Министерството за надворешни работи денеска соопшти дека вчера и завчера во Софија се одржала првата средба на заедничката мултидисциплинарна Комисија за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Вчера во Софија се одржал првиот состанок на заедничката Комисија на научници од Македонија и Бугарија, кои според Договорот за добрососедство, треба да ...
  сите 22 | | | веќе видена