Алегри

  во

  Јувентус вчера и официјално го подигна трофејот наменет за шампионот во Серија А, а на „Алијанц стадионот“ владееше одлична, славеничка атмосфера. Освен ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Масимилијано Алегри стави крај на својата петгодишна етапа во Јувентус со подигнатиот трофеј во Серија А, откако изминатава вечер на програмата беше ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Германскиот стратег, Јирген Клоп од 2015 година е дел од премиерлигашот Ливерпул, клубот во кој одлично се снајде и стана вистински миленик на сите навивачи на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Манчестер Сити сака да се обезбеди дека Пеп Гвардиола ќе остане на „Етихад“ откако се појавија шпекулации дека Јувентус има намера да го доведе. Јувентус пред ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Јувентус вчера и официјално го подигна трофејот наменет за шампионот во Серија А, а на „Алијанц стадионот“ владееше одлична, славеничка атмосфера. Освен ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Италијанскиот тренер Масимилијано Алегри на крајот на сезонава го напушта Јувентус, откако клубот реши да му се заблагодари на соработката. Алегри со „Старата ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Веќе официјално стана јасно дека Масимилиано Алегри нема да ги води „бјанконерите“ следната сезона, па раководството ја започна потрагата по негов заменик. ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Масимилијано Алегри стави крај на својата петгодишна етапа во Јувентус со подигнатиот трофеј во Серија А, откако изминатава вечер на програмата беше ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Макс Алегри ја прокоментира одлуката за разделба со Јувентус по крајот на сезоната, вели дека пред еден месец добил збор дека останува но во четвртокот му ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Масимо Алегри открива дека по мечот со Ајакс се договориле тој да остане во клубот и следната сезона, но подоцна раководството се предомислило. Италија Макс ...
  сите 137 | | | веќе видена