Албанскиот

  во

  Врвот на ВМРО-ДПМНЕ предводен од антизападниот Христијан Мицкоски продолжува да шири поделби, омраза и закани преку кои се обидува да го поткопа живеењето во ...
  сите 124 | | | веќе видена

  „Врвот на ВМРО-ДПМНЕ предводен од антизападниот Христијан Мицкоски продолжува да шири поделби, омраза и закани преку кои се обидува да го поткопа живеењето во ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Врвот на ВМРО-ДПМНЕ предводен од антизападниот Христијан Мицкоски продолжува да шири поделби, омраза и закани преку кои се обидува да го поткопа живеењето во ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска свика координативен состанок со претставници од повеќе ресори и институции, со цел координација, следење ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Зоран Заев, Бујар Османи, Рената Дескоска, Томислав Тунтев, Дамјан Манчевски, Миле Бошњаковски... сите во последниве две години неколку пати ветуваа дека ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Доколку се суди согласно правото во оваа држава Уставниот суд треба да го отфрли донесениот Законот за употребата на јазиците. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи денеска ладнокрвно како да е член на опозицијата ја демантираше владата каде што работи како втор човек по ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Во обид да го оправда носењето на Законот за употреба на јазиците (ЗУЈ) Владата во своето соопштение ја споредува со земји кои што најблаго кажано не се за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денес свика координативен состанок со претставници од повеќе ресори и институции, со цел ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денес свика координативен состанок со претставници од повеќе ресори и институции, со цел ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денес свика координативен состанок со претставници од повеќе ресори и институции, со цел ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска свика координативен состанок со претставници од повеќе ресори и институции, со цел координација, следење ...
  сите 124 | | | веќе видена

  После изјавата на Христијан Мицкоски од Охрид каде го коментираше Законот за јазиците, стигна реакција од СДСМ кои го нападнаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за Европски прашања, Бујар Османи, свика координативен состанок со претставници од повеќе ресори и институции, со цел координација, следење и ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Заменик претседателот на Владата задолжен за Европски прашања, Бујар Османи, денес свика координативен состанок со претставници од повеќе ресори и институции, ...
  сите 124 | | | веќе видена