Албанците

  во

  СДСМ се плаши од изборите и затоа бара консензуален кандидат со ДУИ. Тоа не го прави со цел да се сплоти македонскиот со албанскиот народ, туку тоа го прави за ...
  сите 20 | | | веќе видена

  СДСМ се плаши од изборите и затоа бара консензуален кандидат со ДУИ. Тоа не го прави со цел да се сплоти македонскиот со албанскиот народ, туку тоа го прави за ...
  сите 20 | | | веќе видена

  СДСМ се плаши од изборите и затоа бара консензуален кандидат со ДУИ. Тоа не го прави со цел да се сплоти македонскиот со албанскиот народ, туку тоа го прави за ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Обвинителството има сознанија дека возачот на автобусот Дурмо турс трпи закани по живот и му се закануваат и на неговото семејство. По една недела откако се ...
  сите 218 | | | веќе видена

  Гостин во отвореното Студио 1 со уредникот Александар Чомовски беше поранешниот амбасадор Ѓорги Филипов, кој ја најави својата кандидатура за претседател на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  На премиерот му треба уште една седмица за да одлучи кој ќе биде консензуален кандидат за претседател. Тој е оптимист дека пред конгресот на СДСМ што ќе се ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Продолжува револтот на Алијанса за Албанците кон министерот за образование Арбр Адеми, поради одземањето на надлежностите на градоначалникот на Гостивар, Арбен ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Косовскиот амбасадор во Скопје, Ѓерѓ Дедај, денеска ја посети општина Гостивар, каде што се сретна со градоначалникот Арбен Таравари. Целта на оваа посета беше ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Да не беше трагично, ќе беше многу смешно – вака портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски ја коментира изјавата на министерот, Дамјан Манчевски, со која тој ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Сите одговорни за несреќата кај Ласкарци треба да излезат пред судот на правдата, порачаа денеска од Алијанса за Албанците. Пратеникот на оваа партија Сурија ...
  сите 218 | | | веќе видена

  Претседателот на движењето Беса, Билал Касами по средбата со премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев изјави дека за нив како партија останува отворена можноста ...
  сите 106 | | | веќе видена

  По средбата со Зоран Заев, лидерот на Беса, Биљал Касами, изјави дека за нив како партија пред изборите во игра се неколку опции. Едната од нив е консензуален ...
  сите 106 | | | веќе видена

  ,,За нас како опозициска партија е многу важен пристапот, но уште повеќе е важен човекот, личноста која ќе стои на чело на една важна институција во државата. ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Претседателот на движењето Беса, Билал Касами по средбата со премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев изјави дека за нив како партија останува отворена можноста ...
  сите 106 | | | веќе видена