Албанци

  во

  Почитувани граѓани на Република Македонија, тетовчани, медиуми и новинари. За нештата да бидат појасни и да се дознае целата вистина ве замолуваме сите да го ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Почитувани граѓани на Република Македонија, тетовчани, медиуми и новинари. За нештата да бидат појасни и да се дознае целата вистина ве замолуваме сите да го ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Непосредно пред вториот круг гласање на локалните избори во 2013 година, обвинетиот за пет кривични дела во големиот случај на СЈО „Титаник“, Миле Јанакиески, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Пишува: м-р Џелал Незири Македонија, нејзините институции и факторите кои го одредуваат политичкиот курс во земјата несомнено треба да го задржат овој курс, не ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Стевананџија вечерва во Само вистина на Канал 5 со неговиот колега Павле Богоевски се фатија во костец за двојазичноста. Тие ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фото: Татковина инфо Првиот човек на најстариот издавач на бугарски пасоши за македонски државјани, Лазар Младенов од Бугарскиот културен клуб, за „Пресинг“ ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Во суд денеска се слушаа „бомбите“ на рочиштето за предметот „Титаник“ на СЈО, а меѓу разговорите од пред локалните избори во 2013 година, имаше и разговор на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Политичката партија денес испрати отворено писмо до сите пратеници македонското Собрание. Отвореното писмо ви го пренесуваме во целост: Пратеници во Собранието ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Граѓанската иницијатива „DontYou20Me“ го притиска лидерот на ДУИ Али Ахмети да поднесе амандман на уставните измени со кој во Уставот да стои албански јазик, а ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Партијата Глас за Македонија испрати отворено писмо до пратениците пред почетокот на расправата за уставните измени во кое апелира на свесност, совет и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Политичката партија денес испрати отворено писмо до сите пратеници македонското Собрание. Отвореното писмо ви го пренесуваме во целост: Пратеници во Собранието ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Партијата Глас за Македонија испрати отворено писмо до пратениците пред почетокот на расправата за уставните измени во кое апелира на свесност, совет и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пратеници во Собранието на Република Македонија, Ви се обраќаме пред пристапување кон амандманската расправа за уставни промени, кои се наметнуваат по т.н. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Субхи Јакупи, кој два мандата беше член на Државната изборна комисија предложен од ДУИ ќе стане судија на Вишиот управен суд. Тој беше и во последниот состав ...
  сите 5 | | | веќе видена