Албанци

  во

  Членот на МАНУ, Изет Зеќири, реагираше во медиумите дека укинувањето на мерката за финансискат помош за трето дете ќе ја погоди најмногу албанската заедница во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Се собраа за да побараат слобода за Абдулфетах Алими. Со испишани транспаренти демонстрантите маршираа, барајќи ја, како што рекоа, правдата од која се лишени. ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Македонски пошти“ заминаа во историјата. Со промената на имињата на институциите, по промената на уставното име, новиот назив на АД за поштенски сообраќај ...
  сите 29 | | | веќе видена

  „Македонски пошти“ заминаа во историјата. Со промената на имињата на институциите, по промената на уставното име, новиот назив на АД за поштенски сообраќај ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Алијансата за Албанците се оградува од информациите дека ќе поддржат македонски кандидат во вториот круг за претседателските избори. Од партијата велат дека ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Од Алијансата за Албанците на Зијадин Села, демантираат дека во вториот круг од претседателските избори ќе го поддржат кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Пред Меѓународнот кривичен суд за поранешна СФРЈ се обвинети 161 лице, од кои 109 се Срби – од Србија, Република Српска и од некогашната Република Српска ...
  сите 9 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува со свој кандидат за градоначалник на Дебар на предвремените избори во оваа општина, што ќе се одржат на 21 април заедно со ...
  сите 82 | | | веќе видена