Алан

  во

  Владината коалиција предводена од СДСМ ќе поднесе предлог за разрешување на министерот без ресор задолжен за имплементација на стратегијата на ромите во РМ. ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Хулен Лопетеги издржа само 121 денови на клупата на Реал Мадрид, испадна двоен „лузер“, откако доби отказ и од позицијата селектор на Шпанија, сега и од ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Од мисиите Аполо кои одеа на Месечината, на пораките им требаа од 2,5 до 2,7 секунди да се пренесат преку радио бранови. Онаму каде што ќе кинисаат едни ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Последниот меч на Коку како шеф на стручниот штаб на Фенер беше поразот во неделата на домашен терен од Анкарагучу со 1:3. На овој меч за домаќините настапи ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Францускиот авантурист Алан Робер, наречен „францускиот Спајдермен“ поради неговиот бестрашен пристап кон искачување на високи градби, вчера совлада уште една ...
  сите 6 | | | веќе видена