Алах

  во

  Напаѓачот од предградието во Париз со нож прво ја убил својата мајка и сестра, а потоа ранил еден човек, велат неименувани извори блиски до истрагата. Веднаш ...
  сите 39 | | | веќе видена

  ИСИС објави аудио порака која, наводно, после речиси една година јавно ја упатува нивниот водач Абу Бакр ал-Багдади, ппренесува Си-ен-ен. Во пораката, прва од ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Едно лице е убиено, а две се сериозно повредени во напад со нож во предградие на Париз, објави агенцијата „Ројтерс“, цитирајќи извори од полицијата. Полицијата ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Со утринската молитва Бајрам–намаз верниците од муслиманска вероисповед го започнаа одбележувањето на големиот празник Курбан Бајрам. Додека мажите во џамиите ...
  сите 6 | | | веќе видена