Алах

  во

  Бразилски пилот стана вистинска медиумска ѕвезда кога за време на летот искористил можност да премине во ислам. Тој започнал да го рецитира Шехадетот, исламски ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Премиерот отсекогаш имал проблеми со елементарното знаење (а особено со античката митологија, која љуби да ја користи метафорички), а за научните факти или ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Хабиб Нурмагомедов е човек за кој преку ноќ дознаа сите оние кои ММА спортот не им е силна страна. Победата против Конор Мекгрегор го издигна Хабиб до врвот, а ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Ние како Исламската заедница во Република Македонија и муслиманите во Македонија се солидаризираме со Саудиска Арабија против сите мразачи кои се обидуваат да ...
  | | веќе видена | слични

  Писмото на поглаварот на Исламската верска заедница Сулејман Реџепи до саудиските власти предизвика реакции во јавноста во Македонија. Дописот е испратен на 17 ...
  сите 227 | | | веќе видена

  Ние како Исламската заедница во Република Македонија и муслиманите во Македонија се солидаризираме со Саудиска Арабија против сите мразачи кои се обидуват да ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Писмото на поглаварот на Исламската верска заедница Сулејман Реџепи до саудиските власти предизвика реакции во јавноста во Македонија. Дописот е испратен на 17 ...
  сите 245 | | | веќе видена

  Ние како Исламската заедница во Република Македонија и муслиманите во Македонија се солидаризираме со Саудиска Арабија против сите мразачи кои се обидуват да ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Ние како Исламската заедница во Република Македонија и муслиманите во Македонија се солидаризираме со Саудиска Арабија против сите мразачи кои се обидуваат да ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Ние како Исламската заедница во Република Македонија и муслиманите во Македонија се солидаризираме со Саудиска Арабија против сите мразачи кои се обидуват да ...
  сите 18 | | | веќе видена

  43-годишниот Мохамед Девџи од Танзанија, кој важи за најмладиот африкански милијардер, денеска е пуштен на слобода откако киднаперите девет дена го држеле во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  43-годишниот Мохамед Девџи од Танзанија, кој важи за најмладиот африкански милијардер, денеска е пуштен на слобода откако киднаперите девет дена го држеле во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Чешка докторка со отворено писмо го откри страшното искуство низ кое поминуваат таа и нејзините колеги во клиника во Минхен, каде што се примаат емигранти од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Недела, свет ден, ден за одмор. Арно ама хрисјанските корени на овој ден не ги разбираат сите подеднакво…Еден таков ден неделен, македонци ватиле жестока ...
  сите 8 | | | веќе видена