АКП

  во

  Убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги во Конзулатот на Саудиска Арабија во Истанбул не можело да биде извршено без инструкции „од високо ниво“, изјави ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги во Конзулатот на Саудиска Арабија во Истанбул не можело да биде извршено без инструкции „од високо ниво“, изјави ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги во Конзулатот на Саудиска Арабија во Истанбул не можело да биде извршено без инструкции „од високо ниво“, изјави ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги во Конзулатот на Саудиска Арабија во Истанбул не можело да биде извршено без инструкции „од високо ниво“, изјави ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги во Конзулатот на Саудиска Арабија во Истанбул не можело да биде извршено без инструкции „од високо ниво“, изјави ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Во изјавата за група провинциски лидери од неговата партија АКП во Анкара во петокот, турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган се осврна на две клучни прашања: ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Турција нема да дозволи да се заташка случајот со новинарот Џамал Кашоги, кој беше убиен на почетокот на месецот во Суадискиот конзулат во Итснбул, изјави ...
  сите 420 | | | веќе видена

  Владејачката турска Партија на правдата и развојот (АКП) соопшти дека Анкара „никогаш не ќе дозволи затајување на резултатите од истрагата” за убиство на ...
  сите 425 | | | веќе видена

  Владејачката турска Партија на правдата и развојот (АКП) соопшти дека Анкара „никогаш не ќе дозволи затајување на резултатите од истрагата” за убиство на ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Владејачката турска Партија на правдата и развојот (АКП) соопшти дека Анкара „никогаш не ќе дозволи затајување на резултатите од истрагата” за убиство на ...
  сите 446 | | | веќе видена

  Екстремно десничарските организации што десјтвуваат во Европа се исти како џихадистичката група Исламска држава (ИД), изјави портпаролот на турската владејачка ...
  сите 13 | | | веќе видена