Ајакс

  во

  Англиските медиуми веста ја донесоа како ексклузива, а потоа стогна потврда од сите еминентни медиуми во Европа – Манчестер Сити победил во траката за потписот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Англиските медиуми веста ја донесоа како ексклузива, а потоа стогна потврда од сите еминентни медиуми во Европа – Манчестер Сити победил во траката за потписот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Пензионираниот холандски фудбалер Ван дер Варт во интервју за странски медиум откри неколку детали од својата кариера. За почеток, Ван дер Варт раскажа дека ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Змискиот инстинкт на Луис му го отворил патот кон Европа. Во летото 2006 техничкиот директор на холандски Гронинген, Хенк Велдмате отишол во Уругвај да ...
  | | веќе видена

  Човекот кој неодамна стави крај на фудбалската кариера, Рафаел Ван Дер Варт одлучи за медиумите да ја отвори душатаи да открие некои детали од својата кариера. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Лигата на шампионите и Лигата на Европа им донесоа големи добивки на двајца редовни наши типувачи од Прилеп. Типувачот кој уплатил во „Прилеп 4“, со уплата од ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Холандските медиуми пренесуваат како дел од навивачите на Бенфика ги нападнале оние на Ајакс пред еден хотел сместен недалеку од стадионот на португалскиот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Со шест натпревари одиграни синоќа беше комплетирано 4.коло во Лигата на шампионите. Во дербито на вечерта, одиграно во Торино, Манчестер Јунајтед со пресврт ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол Погба против Јувентус, за на крајот ...
  сите 10 | | | веќе видена