Ајачио

  во

  Силното невреме, проследено со пороен дожд, што денеска го зафати регионот на Корзика, предизвика надојдени води и кал низ улиците на градот Ајачио. Засега е ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Силното невреме, проследено со пороен дожд, што денеска го зафати регионот на Корзика, предизвика надојдени води и кал низ улиците на градот Ајачио. Засега е ...
  сите 24 | | | веќе видена

  С илното невреме, проследено со пороен дожд, што денеска го зафати регионот на Корзика, предизвика надојдени води и кал низ улиците на градот Ајачио. Засега е ...
  сите 24 | | | веќе видена

  С илното невреме, проследено со пороен дожд, што денеска го зафати регионот на Корзика, предизвика надојдени води и кал низ улиците на градот Ајачио. Засега е ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Олимпик Марсеј е вицепрвак на Франција, а Рен благодарение на одлуката за конечен прекин на сезоната во „Лиг 1“ за прв пат во својата клупска историја избори ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во истражувањето кое се спроведува во градот Ајачио на Корзика се вклучени обучени кучиња, кои треба да намирисаат примероци од пот на пациенти заболени од ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Приказната е прилично стара, но добро е да се потсетиме за оние кои не ја знаат. Карлос Енрике Каисер е најголемиот измамник во најважната споредна работа во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Сепак , најдраматично е во Португалија , каде седум лица се водат за исчезнати во големите поплави и надојдените води , кои носеа дрвја и патишта , а ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Во својата клупска кариера Симовски настапуваше за Југохром Скопје, Лирија Жеровјане, четири сезони во белгискиот Авербоде, ги бранеше боите на француските ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На денешен ден 5 мај 2019 1821.- На островот Света Елена умрел Наполеон Бонапарта, француски император и војсководец. Во 1804 година бил крунисан за император. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во целата фудбалска кариера не даде ниту еден гол, а играше како напаѓач. Тој е најголемиот измамник во историјата на фудбалот. Со шарм и трикови, како главно ...
  сите 6 | | | веќе видена