Ахмед

  во

  Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман нема никаква врска со убиството на Џамал Кашоги, рекол во четвртокот саудискиот министер за надворешни работи, ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Поранешниот заменик шеф за разузнавање на Етиопија беше уапсен во склоп на истрагата по наводите за корупција и злоупотреби на човековите права од страна на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Поранешниот заменик шеф за разузнавање на Етиопија беше уапсен во склоп на истрагата по наводите за корупција и злоупотреби на човековите права од страна на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Поранешниот заменик шеф за разузнавање на Етиопија беше уапсен во склоп на истрагата по наводите за корупција и злоупотреби на човековите права од страна на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најмалку 13 цивили и шестмина терористи се убиени кога три автомобил-бомби експлодираа во близина на хотел во главниот град на Сомалија, Могадишу, соопшти ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Најмалку 17 лица загинаа откако три автомобил-бомби експлодираа пред хотел во главниот град на Сомалија, Могадишу. Шефот на полицијата Мохамед Хусеин изјави ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Најмалку 13 цивили и шестмина терористи се убиени кога три автомобил-бомби експлодираа во близина на хотел во главниот град на Сомалија, Могадишу, соопшти ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Неименуван висок турски функционер, за тамошните медиуми открива нови детали околу убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги во зградата на саудискиот ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Сигурно повеќето од вас ја имаат видено фотографијата со до коски изгладнетото девојче, со стиснати рачиња и претажен поглед која ја објави New York Times. На ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Рибарите од Газа кои работат под израелска блокада, со цел да ја обезбедат егзистенцијата на своите семејства, покрај потешкотиите што ги наложува самата ...
  | | веќе видена

  Зборувајќи пред парламентот, таа се обврзала дека ќе промовира мир. Парламентот во Етиопија ја избрал Сале Ворк Зевде за прва жена шеф на државата. Откако ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Елитниот одред – саудиски убијци, кои го убија и искасапија на парчиња новинарот Џамал Кашоги, се состои од 50 најдобри агенти на Саудиска Арабија, кои ...
  сите 196 | | | веќе видена