Ахмадинеџад

  во

  Поранешниот ирански претседател Махмуд Ахмадинеџад е уапсен поради поддршка на антивладините протести во земјата, пишува весникот „Ал Кудс ал Араби“. Според ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Иранската парамилициска формација Чувари на исламската револуција објавија во неделата дека во петокот иранскиот народ и безбедносните сили ги сузбиле немирите ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Тој бил уапсен со одобрение на врховниот лидер на Исламската република, ајатолах Али Хамнеи за време на посетата во градот Шираз. Тој бил притворен за неговите ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Поранешниот ирански претседател Махмуд Ахмадинеџад е уапсен поради поддршка на антивладините протести во земјата, пишува весникот „Ал Кудс ал Араби“. Според ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Поранешниот ирански претседател Махмуд Ахмадинеџад е уапсен поради поддршка на антивладините протести во земјата, пишува весникот „Ал Кудс ал Араби“. Според ...
  сите 77 | | | веќе видена

  По прогласот на Гардата има помалку вести за протестите, но се уште не е познато дали тие навистина завршија или пак иранските власти ги блокираат социјалните ...
  сите 93 | | | веќе видена

  На американскиот претседател Доналд Трамп, кој неколкупати го поддржа антивладините протести во Иран во кои има најмалку 21 жртва, би му било подобро да се ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Протестите во Иран се производ на таложењето нерешени проблеми. Без оглед на исходот, во Иран расте незадоволството, луѓето сакаат промени, смета Мустафа ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Иранскиот претседател Хасан Роухани изјави во неделата дека Иранците имаат право да протестираат и да ја критикуваат владата поради економската ситуација и ...
  сите 177 | | | веќе видена

  Демонстрации против инфлацијата и невработеноста се одржале во десеттина градови, а на нив демонстрантите извикувале слогани против власта. Иранскиот режим ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Иран, Махмуд Ахмадинеџад, и во времето на своето владеење важеше за еден од најскромните претседатели во светот. Додека тој седел ...
  | | веќе видена