Агуеро

  во

  Манчестер Сити пред своите навивачи минатиот викенд го декласираше Челси со 6:0, а на натпреварот брилираше Серхио Агуеро. Аргентинецот забележа нов хет-трик, ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Манчестер Сити вчера пред своите навивачи убедливо го победи Челзи со 6:0. Одличен натпревар одигра аргентинскиот напаѓач Серхио Агуеро кој постигна уште еден ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Катастрофален пораз од 6:0 претрпе тимот на Челзи вечерва на гостувањето кај Манчестер сити. Головите за Манчестер ги постигнаа Серхио Агуеро – три, Рахим ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Манчестер Сити го прегази Челси со 6-0 во денешното дерби во Премиер лигата, дерби кое дефинитивно го одбележа Серхио Кун Агуеро кој постигна три гола на ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Манчестер Сити го понижи Челси на Етихад, избраниците на Пеп Гвардиола со 6-0 ги совладаа „Сините“ кои го доживеаја најтешкиот пораз од 1991 па наваму. Англија ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Серхио Агуеро одигра фантастичен натпревар и постигна хет-трик во победата од 6:0 на Манчестер Сити против Челзи. Агуеро постигна три гола со што го запиша ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Катастрофален пораз од 6:0 претрпе тимот на Челзи вечерва на гостувањето кај Манчестер сити. Головите за Манчестер ги постигнаа Серхио Агуеро – три, Рахим ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Со трите гола во мрежата на Кепа, денеска Серхио Агуеро и официјално влезе во аналите на Премиер лигата како вториот фудбалер во историјата на најсилната ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Катастрофален пораз од 6:0 претрпе тимот на Челзи вечерва на гостувањето кај Манчестер сити. Головите за Манчестер ги постигнаа Серхио Агуеро – три, Рахим ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Катастрофален пораз од 6:0 претрпе тимот на Челзи вечерва на гостувањето кај Манчестер сити. Головите за Манчестер ги постигнаа Серхио Агуеро – три, Рахим ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Тежок ден за Сари, Челси беше понижен на гостувањето кај Манчестер Сити, „сините" загубија со 6-0 и го забележаа најтешкиот пораз во последните 28 години.Челси ...
  сите 129 | | | веќе видена