Агим Ибраими

  во

  Претседателката на Победа побара да се воведе ВАР – технологијата во Македонија. Оваа изјава потслужи за потсмев, знаејќи ја инфраструктурата на стадионите и ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Познати се составите на двата тима за дербито Шкендија - Вардар. Кај Шкендија има можеби едно изненадување, а тоа е што го нема Жуниор. Сепак, Бразилецот беше ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Актуелниот шампион и лидер на табелата Шкендија денеска од 14 часот го чека Вардар во Тетово во дербито од првото пролетно коло, или вкупно 19-то во домашното ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Македонскиот фудбал мина низ уште еден во голема мера сосема вообичаен трансфер период кој го одбележаа враќањето на домашната сцена на поранешни истакнати ...
  сите 49 | | | веќе видена