Африканскиот

  во

  Египет мораше да направи пресврт против Тунис во квалификациите за Африканскиот куп на нации, а до победата против незгодниот ривал стигна на драматичен начин. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Интер е безкомпромисен, вели потпретседателот на фудбалската асоцијација на Нигерија во однос на причината поради која Балде нема да се најде на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  • Првичниот извештај по 12 месеци е позитивен: Подобрената е конкурентноста во сите области овозможувајќи враќање кон профитабилноста и инвестициите • ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Првичниот извештај по 12 месеци е позитивен: Подобрената е конкурентноста во сите области овозможувајќи враќање кон профитабилноста и инвестициите Производна ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Денеска, со почеток во 12 часот, во кино-салата на Музејот на Македонија ќе се одржи предавање на тема „Африканскиот колонијализам и воајеризам: разликата како ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Денеска, со почеток во 12 часот, во кино-салата на Музејот на Македонија ќе се одржи предавање на тема „Африканскиот колонијализам и воајеризам: разликата како ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во рамките на изложбата „Духовите на Африка“ утре во 12 часот во Музеј на Македонија ќе се одржи предавање „Африканскиот колонијализам и воајеризам: разликата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во четврток, во 12 часот во кино салата на Музеј на Македонија ќе се одржи предавање „Африканскиот колонијализам и воајеризам: разликата како спектакл“ на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Валид Азаро заработи два меча суспензија од Конфедерацијата на африканскиот фудбал (CAF) за невообичаен гест. Мароканецот игра за египетскиот гигант Ал Ахли, а ...
  сите 12 | | | веќе видена