AFP

  во

  Организацијата за човекови права, "Amnesty International", соопштила дека на Аунг Сан Су Чи, некогашна активистка за човекови права, ѝ ја одземала престижната ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Израелските воени сили убиле дури 7 Палестинци во Појасот Газа. Како што пренесува BBC, мета бил еден палестински командант. Палестинците на нападот одговориле ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Премиерот на привремените институции во Приштина Рамуш Харадинај, и неговиот заменик Енвер Хоџа, наговестија можност за прекин на дијалогот со Белград, доколку ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Русија го одби повикот на НАТО Алијансата да ги надгледува најголемите воени вежби на НАТО од крајот на Студената војна, но истовреме најави свои воени вежби ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Не ни преостанува ништо друго освен да заклучиме дека жителите на островот Мигинго имаат силно чувство на заедништво. Имено, помеѓу Уганда и Кенија се наоѓа ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Русија во понеделникот го осуди легализирањето на марихуана во Канада како "неприфатлива" и "лицемерна" одлука, која според Москва ќе предизвика значајно ...
  | | веќе видена

  Во Пакистан била извршена смртната пресуда на мажот кој бил осуден за силување и убиство на 6-годишно девојче, чија смрт ја шокирала земјата и предизвикала ...
  | | веќе видена

  Во Пакистан била извршена смртната пресуда на мажот кој бил осуден за силување и убиство на 6-годишно девојче, чија смрт ја шокирала земјата и предизвикала ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во Пакистан била извршена смртната пресуда на мажот кој бил осуден за силување и убиство на 6-годишно девојче, чија смрт ја шокирала земјата и предизвикала ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Резултатите од изборите во Баварија значат дека "стариот состав" во Европа е на заминување, изјавил италијанскиот десничарски популистички министер за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Резултатите од изборите во Баварија значат дека "стариот состав" во Европа е на заминување, изјавил италијанскиот десничарски популистички министер за ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во името на националната безбедност, САД ќе ги ограничи трансферите на нуклеарна технологија кон Кина за да се „избегне нелегалното пренасочување за воени и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Локалниот бугарски портал "Ruse24" пренесува дека на неколку метри од местото каде било пронајдено телото на убиената новинарка Викторија Маринова, пронајден ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Локалниот бугарски портал "Ruse24" пренесува дека на неколку метри од местото каде било пронајдено телото на убиената новинарка Викторија Маринова, пронајден ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Бугарските новинари и главниот уредник каде работела бугарската истражувачка новинарка Викторија Маринова одбиваат да веруваат дека нивната колешка била убиена ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Откако во април Хабиб Нурмагомедов се закити со титулата првак во лесна категорија во УФЦ совладувајќи го Ал Јакуинта, Русинот во епската борба го совлада и ...
  сите 121 | | | веќе видена